8_Seire_trail_antanaviciute_path

Šeirės pažintinis takas

Taka sniedz iespēju iepazīt šim reģionam raksturīgo reljefu, Šeires mežu, Gaudupes purvu, Plateļu ezeru un Piktezeru, kā arī dažādas augu, sēņu un dzīvnieku sugas, tai skaitā aizsargājamās. Uz takas ik pēc posma ir pieejami arī dažāda veida interaktīvie elementi, kas sekmēs iepazīt vidi, izmantojot redzi, dzirdi, ožu, tausti, kustību un domāšanu.

Gaudupes purvs ir viens no lielākajiem purviem parkā. Tajā sastopamas 8 no Lietuvas Sarkanajā grāmatā iekļautajām sugām: lēzela lipare (Liparis loeselii), purva sūnene (Hammarbya Paludosa), parastā kreimule (Pinguicula) u.c., kā arī bebri, pļavas čipste (Anthus pratensis) u.c.

Piktezers kalpo kā piemērs tam kā ezers pārvēršas par purvu. Ezera vidus joprojām ir redzams un sasniedz 16m dziļumu, kamēr tuvāk krastam dziļums ir vairs tikai 7m. Ūdens ir skābs ar nelielu skābekļa daudzumu. Ezerā mājo tikai viena zivju suga – asaris.

Savukārt Plateļu ezera krastā ir nesen atjaunota skatu platforma, kas pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (kustību traucējumiem un neredzīgajiem) un paver vienreizēju skatu uz ezeru, tā salām, Skarbas (Dārgumu) kalnu un Kumelkaktes pussalu, uz kuras esot bijis sens templis. Savukārt uz platformas esošais informācijas stends ļauj neredzīgajiem iztaustīt ezera kontūru un tajā esošās salas.


8_Seire_trail_antanaviciute_path
7_Seire_trail_antanaviciute_piktezeris
6_Seire_trail_R.Augustines_n_5_
5_seires_takas_antanaviciute_gaudupis
4_seire_trail_antanaviciute_tiltas_per_gaudupi
3_seire_trail_antanaviciute
2_Seire_trail_R.Augustines_n_1_
1_Seire_trail_R.Augustines_n_13_
Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 56.048411, 21.827357
Garums: 7km
Apmeklējām: 05 Sep, 2018
Ugunskura iespējas: ir
Skatīt kartē