rIMG_5019

Gar Lojas krastiem

Šo maršrutu paši veicām sākot Rāmkalnu stāvlaukumā. Jāšķērso Gaujas tilts, uzreiz jāiet lejā pa trepītēm, jāiet riņķī dīvainā vietā uzceltajam žogam un jāatrod labiekārtotā piknika vieta. To bieži izmanto makšķernieki. Tepat sākas gan šis maršruts, gan arī garākais maršruts gar Gauju uz Siguldu. 

Maršruts nav marķēts un brīžiem šķiet, ka ir vairāki iešanas varianti, bet tāpēc tas arī ir pārgājiens. Turpceļā iesaku vienkārši turēties tuvu Lojas upei, iet visus tās līkumus un meandrus, kad sasniegsiet koka tiltiņu, upei jāiet pāri, lai nebūtu jāiet privātmājas pagalmā. Tālāk turieties upei otrā pusē, līdz sasniegsiet pārgājiena galveno apskates objektu - veco koka bobsleja trasi. Tālāk mēs gājām augšā uz Murjāņiem, apskatījām sporta skolu, tad gājām atkal lejā uz upes pusi un pie iepriekš minētās privātmājas, škērsojām citu tiltiņu, lai atkal nonāktu pie upes. Lai nebūtu jāiet tieši to pašu ceļu atpakaļ, var izvēlēties īsākās takas, kuras neseko katram upes līkumam. Intuitīvi šo maršrutu ir visai viegli nojaust.

Īsumā, turpceļā upi turiet sev labajā pusē, pie koka tilta ejiet upei pāri. Atpakaļ ceļā turiet upi sev kreisajā pusē, šoseju - labajā. 

Kopējais iešanas attālums ir ap astoņiem kilometriem, brīžiem ir ļoti stāvi kāpumi, kuri slapjākā laikā var kļūt slideni. Taka noteikti nav līdzena un jārēķinās, ka maršruts prasīs vismaz divas ar pusi stundas tīrās iešanas. 

Papildus informācija Enter Gauja PDF bukletā


rIMG_5036
rIMG_5028
rIMG_5023
rIMG_5019
rIMG_5008
rIMG_5006
rIMG_5004
rIMG_4996
Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 57.12509, 24.65859
GPX: Download
Garums: 8km
Apmeklējām: 05 Oct, 2020
Ugunskura iespējas: ir
Marķējums: Pārgājiens
Skatīt kartē