DSC_2565

Skaņākalna taka

Taka aptver Salacas senlejas krāšņāko posmu ar smilšakmens atsegumiem, alām, avotiem, priežu mežaudzi.

Papildus dabas brīnumiem gar taku ir izliktas īpaši veidotas koka skulptūras un interaktīvi koka objekti. Tiešām skaists un interesants maršruts, ar ļoti daudz izklaides iespējām bērniem, un fantastiskiem skatiem. Skaņaiskalns atrodas Mazsalacā, pie skaistās Salacas upes. No Mazsalacas centra uz Skaņokalnu ved daudz norāžu, un palaist garām to nav viegli. Sekojot tām, nonākam pie nelielas autostāvvietas un kases kioska. Norādītais garums ir abiem virzieniem, no info centra līdz Skaņākalna klintij un atpakaļ.

Dabas taka vienā virzienā ir aptuveni trīs kilometrus gara, taču ļoti dažādīga un ar vairākām pieturas vietām. Šajās vietās bērnus sagaida atpūtas laukumiņi ar skaistām kokgrebuma figūrām, interesantām dekorācijām, skatu platformām, alām, negribas pat visu atklāt, dažas no instalācijām ir vienkārši fantastiskas arī pieaugušajiem. Kopā ar dabas taku šis ir lielisks visas dienas piedzīvojums ģimenei, viena no labākajām šāda tipa vietām Latvijā. Nemaz nezināju, ka lielākā daļa no figūrām ir jaunas, un no vecajām te ir palikušas tikai dažas. Tā kā ja neesat šeit bijuši nesenāk par pāris gadiem, noteikti atbrauciet.

Lielākiem staigātājiem interesanti, ka takas galā sākas otra dabas taka - Dauģēnu taka, kas ir vēl papildus 10 kilometru gara (vienā virzienā), kopumā ar Skaņākalna taku veidojot Latvijas garāko labiekārtoto pastaigu taku (un tas vienā virzienā). Otro taku gan mēs negājām, taču apskatījāmies kur tā sākas, un iziesim kādu citu reizi. Ik pa brīdim ir izvietoti soliņi, pa ceļam avotiņš. Iesaku paņemt līdzi ēdamo, jo šeit nekādu ēstuvju tuvumā nav, toties takas galā — pašā Skaņajā kalnā — ir piknika vietas, gan zem jumtiņa (liels galds ar daudz sēdvietām), gan ugunskura vieta (arī ļoti daudz cilvēkiem).

Ieeja ir par maksu: 2EUR pieaugušajiem, 1EUR skolēniem. Kasē ir iespējams nopirkt arī automašīnas caurlaidi (5EUR), taču iesaku to nedarīt, jo no kases kioska uzreiz sākas ļoti skaista un unikāla dabas taka, kas brīžiem vijas pa pašu stāvkrastu malu, paverot fantastiskākos skatus uz vienu no skaistākajām ainavām Latvijā. Vienīgais iemesls braukt iekšā ar auto, varētu būt, ja plānojat lielāku pikniku takas otrā galā, jo pie sākuma piknika vieta ir maza.

Pieejamība: Ratiņkrēslā pieejama ar asistentu, kā arī pieejama ar bērnu ratiem. Pieejams ir tikai asfaltētais maršruts, kurš iet nostāk no upes un ved uz pašu Skaņokalnu, kur ir autostāvvieta un plaša piknika zona. Jāņem vērā, ka ne visus objektus var apskatīt no asfaltētā ceļa, primārā pastaigu taka, kura ved gar upi, nav pieejama ar ratiņkrēsliem un ratiem.


DSC_2565
DSC_2564
DSC_2568
DSC_2574
DSC_2570
DSC_2576
DSC_2580
DSC_2586
DSC_2585
DSC_2599
DSC_2603
DSC_2600
DSC_2613
DSC_2622
DSC_2644
DSC_2655
DSC_2691
DSC_2696
DSC_2656
DSC_3485
Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 57.8632307, 25.0260725
Garums: 6km
Apmeklējām: 30 Jun, 2018
Ugunskura iespējas: ir
Marķējums: Marķēta
Pieejamība: daļēji piemērota
Skatīt kartē