SETE2007

Rīvas loki

Lai gan no lielceļa pagaidām vēl neredzēsiet ierasto "brūno zīmi" ar norādi uz taku, tomēr tā ir viegli atrodama. Sekojiet norādei uz Ulmales-Labraga luterāņu baznīcu, takas sākums atzīmēts ar speciāli veidotu takas nosaukuma zīmi. Maršruts turpinās virzienā prom no jūras, un vijas augšup un lejup pa Rīvas upes lejteces gleznaino senleju. Rīva plūst kanjonveidīgā gravā, kuras dziļums sasniedz 12 metrus. Skatam paveras neskaitāmi upes līkloči un stāvie krasta atsegumi, iespējams vērot krāšņus dabas skatus un augu daudzveidību. Ja paveiksies, var ieraudzīt arī zivju dzenīti vai melno stārķi. Laivošanai upe vairāk piemērota pavasarī un rudenī.

Takai ir 3 posmi, pirmie divi - katrs 3 km garš, pēdējais – 2 km garš. Maršruts piemērots aktīviem gājējiem, visu 3 posmu iziešanai pavisam nepieciešamas vidēji 2,5h. Maršrutā pieejamas vairākas vienkāršas atpūtas vietas ar soliņiem un ugunskura vietām.
Pirmie divi posmi marķēti ar zaļu krāsu uz kokiem. Pēdējais - grūtākais - nav speciāli veidots un iezīmēts, tas patiks ceļotājiem, kas mīl neskartu dabu un gatavi pārvarēt dažādus iespējamus šķēršļus - nolūzušus kokus, aizaugušu krastu utml. Lai nenomaldītos, pēdējā posma iziešanai ieteicams sekot upes krasta līnijai, kas aizvedīs līdz maršruta noslēgumam pie Gumbu tilta. Maršruts ir līnijveida, atgriešanās iespējama pa ceļu. Tomēr jārēķinās, ka sabiedriskais transports gan šeit nekursē, līdz ar to savlaicīgi jāpadomā par transportu atpakaļ vai jāmēro atpakaļceļš kājām.


SETE2007
MXCU3204
IMG_0855
YBOP2142
EWAH7386
EAQY6669
DFXY5334
BFDM0381
Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 56.97027, 21.34781
Garums: 8km
Apmeklējām: 28 Jun, 2018
Ugunskura iespējas: ir
Marķējums: -
Skatīt kartē

Post a commentYou can use the following HTML tags: <a><br><strong><b><em><i><blockquote><code><ul><ol><li><del>