DSCF2234

Līču Laņģu klintis

Līču – Laņģu klintis ir ap kilometru gara klinšaina smilšakmens krauja Gaujas senlejas kreisajā krastā. Maršruts ir marķēts 6km garumā, taču pastāv iespējas pagarināt vai saīsināt pārgājienu.

Ieteicams pie pirmā stenda nofotografēt maršruta karti, tā ir kvalitatīva. Agrāk populārs maršruts pārgājienu gājēju vidū, taču strauji augošā apmeklējuma dēļ, 2015. gadā izbūvēta konkrētāka gājēju taka, kas ļauj iepazīt šo vietu ērtāk un drošāk, nebojājot klintis un vidi. Automašīnu iespējams atstāt gan tieši pirms takas esošajā stāvlaukumā, gan Liepā pie veikala. Pirms dabas takas apmeklējuma, ieteicams apskatīt arī turpat blakus Liepā esošo "Lielo ellīti". 

Lai arī pa ceļam ir norāde uz Grīviņu atpūtas vietu, šai bultai ieteicams sekot tikai tad, ja jau esat apmeklējuši kilometru garo klinšu masīvu un vēlaties iet pārgājienā pa gandrīz neskartu mežu. Dariet to tikai, ja jums ir labi apavi, GPS ierīce un nebaidaties no divu upīšu pārbrišanas, kā arī sekošanas dabā grūti izšķiramajam maršrutam pēc kartes. Mēs iesakam sekot info stendā iezīmētajam apļveida maršrutam, kas, tā vietā lai atpakaļ vestu pa ceļu, izved gar karjeru un atpakaļ sākuma punktā. 

Nav pieejamas nekādas ierīkotas piknika vietas vai galdi, tualetes un citu labiekārtojumu šeit nav.

Uzmanību: Taka nav skaidri marķēta un vietām ir dubļaina. Lūdzu sagatavojiet lukturīšus, labus apavus un sekojiet kartei. Stendus, kurus redzat pa ceļam - lūdzu nofotografējiet, lai ir karte, pēc kuras orientēties. Taka nav pieejama ar ratiem un ratiņkrēslos. 


DSCF2244
DSCF2236
DSCF2234
DSCF2233
DSCF2231
DSCF2230
DSCF2227
DSCF2226
Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 57.390544, 25.4170417
Garums: 6km
Apmeklējām: 01 May, 2021
Ugunskura iespējas: nav
Marķējums: Nemarķēta
Pieejamība: nav zināms
Skatīt kartē