Ziemassvētku kauju takas maršruts

Ziemassvētku kauju taka

Taka 7.2 km garumā dabā atzīmēta ar sarkanas krāsas norādēm (numurētām bultām) un sarkanas krāsas atzīmēm uz kokiem. Taka sākas pie Mangaļu mājām, kurās ierīkots muzejs par godu 1916. gada Ziemassvētku kaujām.

Pati taka ir visai gara, taču tā kā daļa no tās (īpaši tālākais gals) ved pa meža plašajiem ceļiem, to iespējams saīsināt un pieturēties pie rajona tuvāk muzejam. Pats muzejs arī interesants un ieteicams iegriezties. Takas maršruts plānots pa 1.latviešu strēlnieku brigādes uzbrukuma ceļu 1917.gada 5.janvārī.

Takas maršruts piesaistīts interesantākiem objektiem, kas saglabājušies līdz mūsdienām un apmeklētājiem ļaus labāk izprast Ziemassvētku kauju vietu saglabātības unikalitāti. Informācijai par objektiem uzstādītas informatīvas planšetes 13 vietās, kas ļaus plašākai sabiedrības daļai iepazīt vēstures liecības (fortifikācijas būvju paliekas, vēsturiskas inženiertehniskas būves un precīzi identificējamas vēsturisku notikumu vietas), kuras līdz šim bieži vien palika informatīvā un praktiskā ziņā nepieejamas. Takas maršruts un sīkāks apraksts – www.karamuzejs.lv vai Ziemassvētku kauju muzejā. 

Maršrutu esam marķējuši arī Waymarked trails lapā, kur var ielādēt tā GPX/KML variantu, jo takas tuvumā nav mobilā signāla zonas.


Ziemassvētku kauju takas maršruts
ziemassvetku-7b
ziemassvetku-7
ziemassvetku-6
ziemassvetku-5
ziemassvetku-4
ziemassvetku-3
ziemassvetku-2
ziemassvetku-1
Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 56.82956, 23.70139
GPX: Download
Garums: 7.2km
Apmeklējām: 24 Nov, 2019
Ugunskura iespējas: ir
Marķējums: Pārgājiens
Skatīt kartē