Stompaku purva taka

Dabas liegums “Stompaku purvi” ir unikāla teritorija ar  abas bagātībām un kultūrvēsturisko mantojumu. Purva austrumu daļas salās 2. Pasaules kara laikā bija ierīkota partizānu apmetne, kura bija viena no lielākām Baltijā. Tajā bija 24 bunkuri un vairākas virszemes būves. 1945. gada 2. martā notika slavenā Stompaku kauja.

Uz Nacionālo partizānu mītnēm dabas liegumā “Stompaku purvi” ved marķēta taka, mitrākajās purva vietās ierīkotas laipas. Izstaigājot dabas taku, uzzināsiet arī par teritorijā mītošajiem putniem, dzīvniekiem un augiem.

Marķēta, līnijveida meža un purva taka, mitrākās vietās koka laipas ~300 m garā posmā. Tā kā dabas liegums „Stompaku purvi” atrodas Krievijas pierobežas zonā, apmeklētājiem līdzi jābūt pasei.

Mēs iesakam vilkt gumijniekus vai pārgājiena zābakus, jo arī tās vietas, kurās nav uzliktas dēļu laipas, ir visai slapjas un dubļainas. Kopumā ļoti jauks pārgājiens ar dažāda veida purva ainām un pievienoto vērtību takas galā, iespēju palasīt par partizānu cīņām un apskatīt vietas, kur bija izvietojusies nometne.

 


Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 57.1478672, 27.5215622
Garums: 1.5km
Apmeklējām: 25 May, 2020
Ugunskura iespējas: ir
Marķējums: Marķēta
Skatīt kartē