raipala

Raipala ezera taka

Līkumo gar Ievas un Trumulīša ezeru krastiem, apliec loku ap Raipalu – vienu no Latvijas dziļākajiem ezeriem (36 m). 20. gs. sākumā Raipalu uzskatīja par visdziļāko Latvijas ezeru.

Pa ceļam vērotā dabas krāšņuma iespaidus lieliski papildina Mišu medus muzejs. Pa meža ceļiem, kas sakrīt ar marķētu velomaršrutu, taka atgriežas Kornetos. Var iziet īsāku – 2,5 km garu takas posmu, šķērsojot Raipala–Trumulīša satekupīti pie Raudiņu mājām, un pa ciema ceļu atgriezties sākumpunktā. Taka marķēta ar zaļas krāsas riņķīšiem uz baltām plāksnītēm. Raipala ezera dabas taka tāpat kā Drusku pilskalns atrodas Kornetos.

Lai nokļūtu Kornetos, pa Pleskavas šoseju jābrauc gandrīz līdz Latvijas robežai un 5km pirms Igaunijas robežas jānogriežas pa kreisi. Korneti ir jauka un sakopta vieta, te bija patīkami pastaigāties. Centrā pie ezera ir arī atpūtas vieta, šūpoles un dažādas vingrošanas ierīces. Taka sākas Kornetu centrā iepretim pagasta pārvaldes ēkai, kurā izvietota bijušās Veclaicenes pamatskolas vēstures istaba. Nepilnus 8 km garā taka līkumo gar Ievas un Trumulīša ezeru krastiem, ved caur Raipala birzi un apliec loku ap Raipalu - vienu no Latvijas dziļākajiem ezeriem. Var iziet arī īsāku, 2,4 km garu takas posmu.

Plašāks apraksts PDF brošūrā


raipala
Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 57.58991, 26.9501168
Garums: 7.5km
Apmeklējām: 11 Jul, 2014
Ugunskura iespējas: nezināms
Marķējums: -
Pieejamība: nav zināms
Skatīt kartē