DSC_2855

Matuļu taka

Taka vairs nav pieejama. 

Matuļu ģimenes veidota taka bērniem, dažādi interesanti saimnieku izgatavoti tēli un objekti.

Ir arī spēļu laukums - lieliska iespēja atpūsties Jūsu bērniem, kā arī pieaugušajiem. Ļoti jauka pastaigu vieta mazākajiem, ir daudz kur staigāt un ļoti interesanti. Taku veidojusi Matuļu ģimene pie savām mājām. Pa Pleskavas šoseju, pabraucot garām Smiltenes pagriezienam, drīz pa labi būs norāde uz Palsmani (kur arī ir vērts iegriezties), bet pretī šim pagriezienam — ceļš uz Mēriem. Matuļu taka atrodas nedaudz aiz Mēriem.

Te ir vesela taku sistēma, kas ļoti patiks mazākiem bērniem, ir dažādi interesanti saimnieku izgatavoti tēli un objekti. Iespēja izmantot labiekārtotu piknika vietu un telšu vietas. Šī vieta atstāja ļoti patīkamu iespaidu un pozitīvas emocijas. Nevienu nesatikām, mašīnu iespējams novietot nostāk no mājām — ir atsevišķa stāvvieta, līdz ar to saskaņot šķiet nemaz nav vajadzīgs (kas ir pozitīvi). Takas ir dažādas, bet visas ir ļoti īsas, visas kopā var izstaigāt aptuveni stundas laikā, ja nesteidzas, un cenšas pamanīt visus mežā noslēpušos radījumus. Takas beigās ir neuzmācīga ziedojumu kastīte, par šādu centību un taku sakopšanu, noteikti sagribēsies kaut ko tajā arī iemest. Taku veidojusi Matuļu ģimene pie savām mājām, te izvilkums no intervijas, kas publicēta Dienā:

Tas viss esot sācies uz dullo. "Vai tu mani atbalstīsi?" kādu dienu Laimonis Matulis noprasīja sievai Dacei. Viņa uzklausīja vīru un piekrita. Tā nu pērn visu vasaru Matuļu ģimene cītīgi strādāja, un rezultātā Bilskas pagasta Mēru pusē, vecu, lielu koku ieskautā zemnieku saimniecībā "Asari", ir tapusi pasaku zeme - Matuļu dabas takas. Sākumā tas bija mans hobijs, bet punktu uz i salika pagājušās vasaras krīze. Man kā mežiniekam nebija darba, un varēju ķerties klāt vaļaspriekam," stāsta Laimonis. Saviem darbiem viņš paņem no dabas, cik vien var. Ja, piemēram, vajadzīgas auklas, tad tās būs pakulu, nevis sintētiskās. Arī Daces mamma Daina Brūzīte papildina takas ar saviem darbiņiem. Tieši viņai radās ideja par pašu pirmo, Fantāzijas taku, kurā ikviens var ļauties iztēlei. Savukārt 13 gadus vecajam saimnieku dēlam Ērikam ir padomā Žagariņu ciems.

DSC_2855
DSC_2860
DSC_2861
DSC_2866
DSC_2863
DSC_2868
DSC_2872
DSC_2873
DSC_2881
DSC_2886
DSC_2892
DSC_2898
DSC_2902
DSC_2853
Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 57.458245, 26.109336
Garums: 1.2km
Dodies.lv nav apmeklējis
Ugunskura iespējas: nezināms
Marķējums: -
Skatīt kartē