_DSC5331

Līgatnes dabas takas

Šis lieliskais parks dod iespēju apskatīt dažādus savvaļas dzīvniekus, izstaigāties, un paēst lētā ēdnīcā. Tepat gan Gauja, gan citi Līgatnes objekti. Ieejas maksa 1.4EUR.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar dabu, Latvijā dzīvojošo savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un aizsardzības nepieciešamību. Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, vairāk kā 5 km garumā ierīkotas takas, kur var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus. Apmeklējumam nepieciešams vidēji 2-3 h. Līgatnes dabas takās, tāpat kā Latvijas mežos, dzīvnieki ir pielāgojušies dzīves videi un vietējiem apstākļiem.

Esi labs draugs – nebaro dzīvniekus! Dzīvnieki saņem sabalansētu barību un papildus barošana kaitē to veselībai. Līgatnes dabas taku iežogojumos var novērot aļņus, lapsas, lāčus, stirnas, jenotsuņus, lūšus, mežacūkas, vāveres, ežus, kā arī putnus- ūpjus un pūces.  Apmeklējot Līgatnes dabas taku teritoriju, apmeklētājiem ieteicams ērts, pārgājieniem piemērots apģērbs un apavi. Baudot daudzveidīgu atpūtu dabā, ir iespēja uzkāpt 22 metrus augstajā Līgatnes dabas taku skatu tornī un vērot Gaujas senieleju visā tās krāšņumā._DSC5331
_DSC5321
_DSC5328
IMG_0112

Info

Tips: taka
Garums: km
Apmeklējām: 28 Feb, 2016
GPS: 57.24806, 25.01545
Waze: Navigācija
Skatīt kartē