Filozofijas taka

Riebiņu novada Galēnu pagasta Galēnu muižas kungu mājas priekšā atrodas franču dārzu stilā veidots regulāra plānojuma parks, kurā izveidota Filozofijas taka. Tā veltīta filozofam, reliģiju pētniekam un dzejniekam Robertam Mūkam.

Takā izvietotas dzejnieka un filozofa darbos sakņotas tādas koka skulptūras-simboliski tēli kā: "Čūska Uroboross", "Krokodils un es", "Cilvēks-olis", "Stārķis", "Eņģelis" utt., kas labāk ļauj izprast domātāja netradicionālo skatījumu uz lietām un padara interesantāku, daudzveidīgāku, saprotamāku mūsu ikdienu.

Pirms doties pastaiga, noteikti jāiegriežas Roberta Mūka muzejā, kur bez maksas var saņemt ceļvedi "Soli pa solim Roberta Mūka filozofijas takā". Tajā iekļauts ne tikai katras skulptūras apraksts, kas palīdzēs izprast katra simbola jēgu, bet arī radoši uzdevumi, kas rosina spriest, domāt, vērtēt un izteikties.

Tiem, kuri prāto - ja nākt uz Filozofijas taku, tad, kā to darīt labāk: ar bērniem vai bez? Vai viņiem būs interesanti? - mēs sakām: būs! Aicinām ģimenes ar bērniem doties aizraujošā ekskursijā pa taku, jo kopīgi pavadīts laiks un uzdevumu saturs veicinās garīgumu, savstarpēju cieņu un sapratni.


Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 56.476663, 26.838892
Garums: 0.6km
Dodies.lv nav apmeklējis
Ugunskura iespējas: nezināms
Marķējums: -
Skatīt kartē