DSC_3395

Drusku pilskalna taka

Dabas taka sākas pie stāvlaukuma ļoti stāvas nogāzes pakājē. Uzkāpjot jau pirmajā virsotnē paveras skats uz Alūksnes augstieni Latvijā un Hānjas augstieni Igaunijā, kā arī uz Igaunijas augstāko virsotni Munameģi, tad pa meža ceļu taka ved uz Drusku pilskalnu, šķērso to un ved atkal lejā uz Pilskalna ezeru. Drusku pilskalns ir viens no stāvākajiem Latvijas pilskalniem.

Korneti ir jauka un sakopta vieta, te bija patīkami pastaigāties. Drusku pilskalns, tāpat kā Raipala ezera dabas taka, atrodas Kornetos. Lai nokļūtu Kornetos, pa Pleskavas šoseju jābrauc gandrīz līdz Latvijas robežai un 5km pirms Igaunijas robežas jānogriežas pa kreisi. Drusku pilskalna dabas taka sākas pie stāvlaukuma ļoti stāvas nogāzes pakājē. Uzkāpjot jau pirmajā virsotnē paveras skats uz Alūksnes augstieni Latvijā un Hānjas augstieni Igaunijā, kā arī uz Igaunijas augstāko virsotni Munameģi.

Drusku pilskalns ir viens no stāvākajiem Latvijas pilskalniem. Tālāk pa meža ceļu taka ved uz Drusku pilskalnu, šķērso to un ved atkal lejā uz Pilskalna ezeru. Pa ceļam ir atpūtas vieta ar galdiņu un ugunskura vietu, no atpūtas vietas tālāk taka iet pa tumšāku mežu un finišē pie ezera. Izskatās, ka gar ezeriem iespējams nonākt arī Kornetos, taču neizskatījās, ka tāds maršruts būtu marķēts un paši nepārbaudijām. Takas garums ir aptuveni 2km un to nav iespējams braukt ar ratiņiem, jo stāvumi brīžiem ir ļoti lieli. Slapjā laikā jābūt uzmanīgam.

Plašāks apraksts PDF brošūrā


DSC_3400
DSC_3395
DSC_3392
DSC_3391
DSC_3386
DSC_3382
DSC_3379
DSC_3377
DSC_3376
Overview map

Info

Tips: taka
GPS: 57.59448, 26.93333
Garums: 3.5km
Apmeklējām: 11 Jul, 2014
Ugunskura iespējas: nezināms
Marķējums: -
Pieejamība: nav zināms
Skatīt kartē