Šlīteres dabas taka

Veidstaka
Garums1.3 km
Koordinātes 57.6287644, 22.2891495
Apsekots2015-08-23
Nesen atjaunotā taka atrodas pie Šlīteres bākas, Slīteres nacionālā parka dabas rezervāta (stingrā režīma) zonā. Taka ved pa Zilo kalnu krauju ar mazskartiem platlapju mežiem, tās pakājē augošajiem pārmitrajiem skujkoku mežiem, kā arī zāļu purvu uz kaļķainām augsnēm. Takas malā aplūkojama parastā īve -- viena no četrām Latvijas skujkoku sugām, Latvijā reta un izzūdoša koku suga. Nelielā teritorija, kuru šķērso Slīteres dabas taka ir dzīves vieta daudzām Latvijā un Eiropā īpaši aizsargājamām augu un dzīvnieku sugām, dažas no tām nekur citur mūsu valstī nav atrastas.

Slīteres dabas taka atrodas tieši pie Slīteres (saukta arī par Šlīteri) bākas.

Šeit ieteicams iegriezties ne tikai dabas takas iziešanai, bet arī lai uzkāptu bākā un iepazītos ar interesantās bākas vēsturi. No bākas, lai arī tā neatrodas jūras krastā, paveras skats līdz pat jūrai.

Dabas taka ir nesen atjaunota, būtībā visa taka ir plata koka laipa, kuru teorētiski var izbraukt ar ratiem, ja neskaita pašu sākumu, kur lejā no nogāzes ved pamatīgas trepes.

1,2 kilometru garā lokveida taka gājēju pa stāvām kāpnēm noved vietumis pat 45 metru augstās Zilo kalnu kraujas pakājē, iepazīstina ar Slīteres nacionālā parka īpašajiem meža biotopiem un purviem, ļauj aplūkot takas malā augošo parasto īvi (Latvijas ceturtais skujkoks) un dabā atrast citas īpaši aizsargājamas augu sugas. Nelielā pārgājiena laikā pamanīsi senkrasta nogāžu mežus, avoksnājus, pārmitrus platlapju mežus, kuros izbūvētas laipas un kaļķainus zāļu purvus.

Skatīt kartē

Slīteres dabas taka
Slīteres dabas taka
Slīteres dabas taka
Slīteres dabas taka
Slīteres dabas taka
Šlīteres dabas taka