Papes ezers

Veidstaka
Garums km
Koordinātes 56.152, 21.0485
Apsekots
Lai arī Papes ezers piedāvā daudz un ļoti garus pārgājienu maršrutus, kā arī savvaļas zirgu un tauru apskati, objekti ir sarežģīti izvietoti, un bieži vajadzīgs gids. Iesaku apmeklēt TIC Rucavā lai noorientētos.

Papes dabas parka teritorijā atrodas unikālas dabas ekosistēmas, skaistas ainavas un interesantas apskates vietas: Baltijas jūras piekraste ar kāpām, Papes ezers, Nidas augstais purvs, bagāts kultūrvēsturiskais mantojums, vairākas dabas takas un savvaļas zirgi, tauri un sumbri!

9 km garā Dabas procesu taka piedāvā ceļojumu caur piecām ekosistēmām – ezers, pļava, mežs, purvs un kāpas. Katra no pieturvietām stāsta, kā veidojas dabas ainava dažādu dabas procesu, piemēram, ūdens, uguns, vēja, lielo zālēdāju, ietekmē. Pa ceļam iespējams apmeklēt arī Latvijas etnogrāfiskā brīvdabas muzeja zvejnieku sētu „Vītolnieki” un Mikjāņu sētu. Pa ceļam arī telšu laukums „Jauntilībi”.

Marķējums: Dzelteni aplīši Segums: 5,1 km pa zemes ceļu; purvā dēļu laipa un skatu platforma; 4 km gar jūru (no kāpu stenda, atpakaļceļš).

Plašāka informācija Papes mājaslapā.

Skatīt kartē

Papes ezers