Orhideju taka

Veidstaka
Garums4 km
Koordinātes 57.26036, 23.13511
Apsekots2015-06-06
Taka sākas pie ezera, dodoties pa labi iekšā ornitoloģijas bāzē. Turpiniet ceļu taisni līdz putnu tornim, nākot atpakaļ, sekojiet norādei uz Orhideju taku, kā alternatīvu atpakaļceļam.

Šeit var apskatīt savvaļas zirgus un govis, apmeklēt Engures ezera skatu torni. Viss ir bez maksas, un pieejams visos gadalaikos

No Rīgas puses, izbraucot cauri Bērzciemam, no šosejas ieraudzīsiet brūno norādi "Engures ezers 2.2Km". Sekojot norādei, nonāksiet stāvlaukumā pie Engures ezera.

Šeit pieejamas ugunskura un piknika vietas, ir galdiņi un tualete. Tālāk, ejot Ornitoloģijas bāzes virzienā, iespējams iet maršrutu līdz pat putnu vērošanas tornim, kurš atrodas uz ezera.

Pa ceļam satiksiet gan Koniku šķirnes savvaļas zirgus, gan Hailandes, Šarolē un Herefordas šķirnes govis. No dzīvniekiem nevajag baidīties, tikai esiet uzmanīgi, kad ceļu šķērso barjera, to atverot, dzīvniekus neizlaidiet ārā. Pret tiem izturieties ar cieņu un nebarojiet!

Nākot atpakaļ, neejiet to pašu ceļu, bet netālu no torņa, sekojiet norādei uz Orhideju taku, kas ir ļoti patīkams alternatīvs atpakaļ ceļš - taka iet paraleli turpceļam, beidzas netālu no auto stāvlaikuma.

Tā kā Orhideju dzimtas augi zied tikai no Maija līdz Jūlijam, ieteicams šo taku apmeklēt tieši tad. Tāpat ieteicams iepazīties arī ar Dabasdati.lv veidotajiem Dzegužpuķu un Dzegužpirkstīšu noteicējiem

Vairāk informācijas par Engures ezeru Engures Ezera Dabas parka mājaslapā. Pievērsiet uzmanību, ka Engures dabas taku, putnu torni un Orhideju taku iespējams apmeklēt posmā no 15. Aprīļa līdz 31. Oktobrim

Skatīt kartē

Engures ezera taka
Engures ezera taka
Engures ezera taka
Engures ezera taka
Engures ezera taka
Engures ezera taka
Engures ezera taka
Engures ezera taka
Engures ezera taka
Engures ezera taka
Orhideju taka