Ķirbižu meža taka

Veidstaka
Garums2 km
Koordinātes 57.651, 24.49082
Apsekots2013-09-14
Interesanta meža taka, izskatās, ka šeit ļoti sen nav bijuši apmeklētāji, lai arī taka tiek kopta. Takā ir daudz interesantu koku, sēņu, atpūtas vietu un milzīgs dižozols. Iesaku te iegriezties, pastaiga ved pāri dažiem foršiem tiltiņiem, gar skaistu akmeņainu upi, var apskatīt ļoti lielu meža dažādību. Ir laba pamestības sajūta, ciematā neviena cilvēka. Auto var atstāt pie Meža muzeja, tur arī takas sākums. 2km.

Ķirbiži ir interesanta maza apdzīvota vieta, kurā ir iespaidīga izmēra muiža, kas ir atjaunota, un šķiet apdzīvota. Turpat arī Meža muzejs un blakus muzejam — dabas taka.

Taka sākumā ved līdz iespaidīga izmēra dižozolam, un tad caur dažādiem mežu biotopiem vijās gar skaisto Vitrupi. Izskatās, ka taka ierīkota pirms desmit gadiem, taču tiek kopta un uzturēta. Par to, ka šī vieta bieži redzētu kādus apmeklētājus gan nekas neliecināja, tāpēc apmeklējuma laikā jutāmies visai nost no civilizācijas. Takā pārsvarā jāiet pa meža takām, laipu nav. Mums šeit ļoti patika, atmosfēriska meža taka, papildināta ar interesantiem apskates objektiem, un dažām atpūtas vietiņām.

Skatīt kartē

Ķirbižu dabas taka
Ķirbižu dabas taka
Ķirbižu dabas taka
Ķirbižu dabas taka
Ķirbižu dabas taka
Ķirbižu dabas taka
Ķirbižu dabas taka
Ķirbižu meža taka